Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Mezinárodní soutěž dětí 2017

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 09 Říjen 2017.

Život na zahradě je velká krajská akce pořádaná Českým zahrádkářským svazem v Ostravě. Součástí výstavy je Mezinárodní soutěž dětí. Tradičně se zúčastňují také naši žáci, aby

porovnali své vědomosti a dovednosti s ostatními dětmi. V ročníku 2017 své umění poměřovalo 48 dětí z našeho kraje, ze Slovenska a Polska.

 

Žákyně z naší školy byly úspěšné. V celkovém hodnocení, kde mohly získat 100 bodů za aranžování a po 40 bodech z testů vědomostí a určování rostlin se 4 dívky z 6 umístily v první polovině. Petra Janyšková byla 8., Zuzka Turková 9. Gabriela Mičková 22. a Veronika Longinová 24.  Šesťačky Eliška Kubíčková a Nikola Horáková jely sbírat zkušenosti a obhlédnout terén. A také ostudu neudělaly (splnily misi a nebyly poslední.

Letos se poprvé vyhodnocovaly výsledky v aranžování. Petra Janyšková s 95 body byla 2. (i když pořadatelé udělali chybu a při slavnostním vyhodnocení ji vynechali – dodatečně se omlouvají). Veronika Longinová byla 3., když získala 92 body.

V části, kde se určují rostliny, osivo a sadba, se Zuzka Turková s 31 body umístila na 1. -3. místě, a v testu vědomostí ztratila jediný bod.

Já i děvčata jsme si celou atmosféru výstavy a soutěže pořádně užily. Holky si s odměnami odvezly domů i zkušenosti a hlavně motivaci. V rámci prezentací jednotlivých okresních zahrádkářských organizací jsme na velkoplošném plakátu viděly tabulku, kde se opakovala jména hodslavských dětí – úspěšných účastníků celostátních soutěží a dokonce zde byly i naše fotografie. Motto plakátu bylo:

3x první místo!!! 3 x po sobě!!!

No a kdo tohle v republice může říci?

Nezbývá než děvčatům za reprezentaci poděkovat a věřit, že v poctivé přípravě neustanou a budou i v dalších soutěžích bodovat.

RSS

Kalendář akcí

<< Září 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
13141516
1719202223
2627282930

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015