Podzimní sběr papíru

Napsal uživatel Martina Holubová, Hana Horáková - 21 Září 2018.

A je to tady!!! Máme za sebou další z tradičních sběrů starého papíru. A opět byl velmi úspěšný! V podzimní soutěži ve sběru starého papíru jsme nasbírali celkem 7066 kg této druhotné suroviny, což je v průměru cca 39,9 kg na každého žáka školy a zcela jsme  tak naplnili dva kontejnery.

Nejúspěšnějšími třídami byly:

1. místo

žáci 6. třídy (průměrně 88 kg na žáka)  - třídní uč. Mgr. Renata Pernická

2. místo

žáci 1. třídy (průměrně 53,5 kg na žáka) – třídní uč. Mgr. Gabriela Mičková

3. místo

žáci 2. třídy (průměrně 47,2 kg na žáka) – třídní uč. Mgr. Heda Kučerová

A jaké ocenění na žáky čekalo? Vítězové obdrželi dárkový poukaz na odběr pizz pro celou třídu a na ostatní čekala sladká odměna.

Všem vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme. Největší dík patří všem pedagogům, rodinným příslušníkům našich dětí - maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům apod., bez jejichž pomoci bychom takové množství papíru nenasbírali.4

Foto zde.

Cyklistický kurz

Foto zde.

Dne 5. 9. 2018 se devátá třída vydala na cyklistický kurz. Všichni jsme se sešli u školy v Hodslavicích. Celou cestu jsme byli rozděleni do tří skupin, 1. skupinu vedl pan instruktor Lešek Janský, 2. skupinu vedla paní učitelka Hubeňáková a 3. skupinu vedla paní učitelka Kulíšková.

Jeli jsme přes

LEGIOVLAK

Napsal uživatel Administrator - 18 Září 2018.

Dne 14. 9. se vypravili žáci 9. třídy do Valašského Meziříčí, kde v rámci výuky dějepisu a výchovy k občanství navštívili legionářský vlak. Jedná se o projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Legionářským vlakem nás provedl příjemný průvodce. Vždy jsme vstoupili do jednoho ze 13 vagonů, kde nám pověděl, k čemu sloužil. Také nás naučil, kdo byli legionáři a jak se podíleli na 1. světové válce.

Dozvěděli jsme se, že 11. prapor legionářů se jmenoval po hodslavském rodáku Františku Palackém. Ukázal nám web, na kterém si můžeme překontrolovat, jestli náš pra… nebyl legionářem.

Výstava se nám moc líbila. A všem bychom doporučili ji navštívit.

Za 9. třídu: Jan Horák, Petra Janyšková

Výstava Ať žije republika

Napsal uživatel Administrator - 18 Září 2018.

Dne 14.9 jsme jeli do Valašského Meziříčí za účelem se podívat na vlak legionářů. Využili jsme toho a navštívili jsme výstavu „ Ať žije republika!“ na zámku Kinských.  Výstavou zaměřenou na 100. výročí založení republiky na Valašsku nás provázela příjemná paní průvodkyně. Vyprávěla nám o návštěvě T.G.Masaryka ve městě, seznámila nás s největšími regionálními podniky a zaměstnavateli. Zaujala nás informace, že již před 100 lety byl ve Valmezu Dadák, Křižanova pila a další. Na konci prohlídky nám průvodkyně dala test o tom, co vše o republice víme. Celá ukázka trvala, asi 45 min. Výstava byla zajímavá a poučná. Přiblížila nám život lidí před 100 lety, kdy samostatná republika vznikala.

Za 9. třídu:

Marek Býma, Ondřej Hrdina, Veronika Přihodová, Jiří Dragon