Mikulášský turnaj ve stolním tenisu

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 06 Prosinec 2019.

Jak už je v naší škole zvykem, v období kolem Mikuláše bojují naši žáci mezi s sebou o to, kdo je nejlepším hráčem ve stolním tenise. A jak to letos dopadlo? V kategorii 4.-5. třída se na prvním místě umístil Lukáš Chrenko (5. tř.), druhé místo obsadil Jiří Hutyra a na třetím místě skončil Matěj Fertál’. V kategorii 6. -9. třída zvítězil Jan Bartoň (7. tř.), druhé místo vybojoval Daniel Rýdl (7. tř.) a na třetím místě se umístil Jiří Zámečník (6. tř.). Vítězům gratulujeme a ostatním hráčům děkujeme za pěknou hru.

Olympiáda z českého jazyka

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 06 Prosinec 2019.

Poslední dva týdny měsíce listopadu věnovali někteří žáci osmé a deváté třídy olympiádě z českého jazyka. Celkem se prvního kola zúčastnilo 27 žáků.  Ke slohové části se pak probojovalo 11 z nich. A kdo tedy patří mezi naše nejlepší češtináře?Tím nejlepším se stala Dominika Patková (9. tř.), za ní jen o bod skončila Zuzana Mičulková (9. tř.) a třetí místo obsadila Nela Kramolišová (9. tř.). Z žáků osmé třídy se nejlépe umístil Daniel Stieber, který se umístil na nepopulárním 4. místě.Všem žákům děkujeme za účast v soutěži a Dominice a Zuzce přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční 23. 1. 2020.

Tělocvik na Zimáku v Novém Jičíně

Napsal uživatel Gabriela Mičková - 06 Prosinec 2019.

Celý měsíc listopad měli žáci 2. a 3. třídy v rámci hodin tělesné výchovy výuku bruslení. Každý pátek se těšili na led, kde jim bruslení pomáhalo posilovat svaly nohou, získávali celkovou obratnost, pohyblivost, rovnováhu a nervosvalovou koordinaci. Vše se dělo hravou formou pod vedením trenérů bruslení. Všechny děti se na bruslení vždy moc těšily a každou lekci si naplno užily. Snad jim bude zima přát a vše co se naučily, vyzkoušejí na zamrzlé Kacabajce. Foto zde.

Náboj junior, 22. 11. 2019

Napsal uživatel Holubová Martina - 05 Prosinec 2019.

Náboj Junior je soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základní školy a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh. V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Naše jediné chlapecké družstvo ve složení Patrik Drda, Vojtěch Martinek, Josef Mičulka, Lukáš Novák obsadilo ve Frýdlantě nad Ostravicí 21. místo z 34 soutěžících, v mezinárodním srovnání 607. místo z 905 zúčastněných týmů.

Děkuji hochům za reprezentaci.

<< Prosinec 2019 >>