Říjen v mateřské škole-Aneta Židelová

S dalším přicházejícím měsícem si děti konečně zvykly na nové kamarády a pravidla. I naše nejmenší „Veverky“ zvládají mnohem lépe rozloučit se s maminkou a tatínkem a do školky se těší.

Třídy Berušek a Kuřátek začaly jezdit na Zimní stadion do Nového Jičína, kde na ně čekají trenéři, kteří je pomocí zajímavých her učí bruslit. Jelikož stadion navštěvujeme již třetím rokem, z některých dětí se stávají výborní bruslaři, kteří nepotřebují ani chodítko a odvážně vběhnou na led.

A protože nám tento měsíc počasí přeje, snažíme se všichni využít krásného počasí venku. Rádi chodíme na „Kacabaju“, kde jsme s dětmi nasbírali kaštany, šípky a žaludy, ze kterých tvoříme zvířátka a mandaly, podle vlastní fantazie. Největší zábavou je na podzim opadané listí ze stromů, do kterého děti rády skáčou, nebo ho rádi i hrabou, abychom měli na zimu krásně uklizenou zahradu.

Všichni už se těšíme na nový měsíc a uvidíme, co nám nového přinese.

Září v mateřské škole-Jana Kučová

Jedním slovem - chaos. ,,Já chci maminku!'' ,,Mi je smutno!'' ,,To mi nechutná, nechci to papat! Maminka vaří něco jiného'' ,,Kdy už půjdu domů?,, ,,Já tu nechci spát.'' Hromada posoplených kapesníků, potoky slz jako hrách... Rodiče, hledajíc první den značku svých ratolestí, nošení kapesníků, řešení peněz mezi dveřmi, předávání uplakaných dětí (především u malých dětí ve třídě Veverek) paní učitelkám, první seznámení s dětmi, nastolení pravidel třídy... Starší a zkušenější kousky mají uplakané období za sebou a tak už jen frajersky jeden druhého překřikují a triumfují, kde byli o prázdninách, co viděli, ochutnali a zažili. Tak by se ve zkratce dal popsat první týden, až dva, ve školce po prázdninách.

Po prvních, hodně náročných, dnech, jak pro učitelé, tak pro děti, se situace klidní a začíná se pomalu najíždět na běžný režim. U menších dětí adaptační období ještě chvíli potrvá, ale paní učitelky jsou trpělivé a vše zvládají, jsou to přeci profíci :)

U starších dětí už, zhruba od druhého týdne, začíná běžný běžný režim. Rozloučení s maminkou, přivítání s paní učitelkou, ranní úkol, chvilka her s kamarády, u holek to je většinou probírání nových trendů v módě, cvičení (při pěkném počasí venku na zahradě), svačina (ano už i tady si děti opět zpátky navykly na školkové dobré svačinky v podobě pomazánek, zvládají to i bez Brumíků a sušenek a dokonce i bez řečí J, povídání v kroužku, tvoření a činnosti k tématu týdne, pobyt venku - zahrada nebo procházka (tady jsou borci ti, co mají převlečení na venek a ještě si vybírají v jakém teda jako půjdou ;-) ), zpět příchod do školky, hygiena (kdy se nám ze zablácených špinavých kuliček opět vyloupnou naše děti) a oběd. Tady to je kapitola sama pro sebe...

Jakmile se děti trošku rozkoukaly, pozvali jsme k nám na zahradu prvňáčky s paní učitelkou Evou Hegarovou a poměřili jsme síly na sportovní olympiádě. Nutno říct, že výsledky byly velice vyrovnané a rozdíly mezi prvňáčky a školkaři byste jen stěží hledali.

Tak teď už nás čekají jen samá pozitiva a lepší zítřky a nový školní rok můžeme, myslím si, považovat za úspěšně zahájený!

Zimní sportovní týden-Petra Musilová

V minulém týdnu nám počasí přálo. Konečně napadlo plno sněhu, proto jsme týden využili k zimním sportům a pořádně jsme si bohatou sněhovou nadílku užili. Stavěli jsme sněhuláky, koulovali jsme se, dělali ve sněhu andělíčky. Několikrát jsme také vyrazili na kopec "Adamák", kde si děti užily bobování. Do školky jsme se po takovém sportování vraceli mokří, unavení, ale moc spokojení. :)

Nový rok a Tři králové-Petra Musilová

Ani jsme se nenadáli a Vánoce jsou pryč. Po prázdninách přišly děti do školky plné zážitků a dojmů z vánočních svátků. Každý chtěl toho tolik vyprávět - co dostal od Ježíška, že byl u babičky, bruslit nebo lyžovat... Všechny děti jsme bedlivě vyslechli ;-)

Společně jsme si poté vyprávěli o svátku Tří králů - seznámili jsme se s jejich jmény i tradicí, vyzkoušeli jsme si koledovat a naučili jsme se spoustu nových věcí. Počasí nám přálo, takže jsme si venku pořádně zařádili ve sněhu, bobovali jsme se, koulovali, dělali ve sněhu andělíčky.

Kromě toho jsme začali jezdit na plavecký výcvik na bazén do Nového Jičína.

Kuřátka na výletě - Petra Musilová

Děti z Kuřátek se v pátek 30.11.2018 vydaly do knihovny na besedu o krtečkových knížkách a také se podívat na vánoční výstavu. A kampak jsme jeli? Do našeho už známého Frenštátu pod Radhoštěm. V knihovně si děti vše prohlédly a pak už dávaly pozor, co si pro ně paní knihovnice připravila. Nakonec jí děti zarecitovaly kus z připravované besídky a vysloužily si velikou pochvalu. Poté jsme si prohlédli obrázky na vánoční výstavě a také krásný strom na náměstí. Vlakem jsme dojeli do Hostašovic a odtud nás čekala cesta pěsky zpět do školky. Všechny děti ji zvládly na jedničku. Jistě si dovedete představit, jakým zážitkem byla zamrzající Kacabaja