Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Až do školní družiny přijelo za dětmi mobilní planetárium

Napsal uživatel Petra Pavlíková - 06 Leden 2020.

Ve středu 11. 12. 2019 nás navštívilo ostravské mobilní planetárium. Děti měly možnost navštívit Vesmír a díky zábavnému programu se dozvěděly zajímavosti v oblasti astronomie. Děti prožily pohádku „Se zvířátky o vesmíru“, při které se staly kosmonauty a cestovaly vesmírem. Dále se dozvěděly, jak vypadají planety Sluneční soustavy a jaká je vzdálenost Slunce od Země. Ve druhé části programu jsme se dozvěděli vznik Betlémské hvězdy za kterou putovali Tři králové do Betléma k narozenému Ježíškovi. Astronomické souvislosti Vánoc s betlémskou hvězdou všechny zúčastněné zajímala. O tom, že hvězdy a vánoční svátky mají mnoho společného, nikdo nepochybuje. A proto naše putování mělo pokračování.  Tentokrát vedla naše cesta do evangelické farnosti. Děti se pod vedením pana faráře Červenky dozvěděly, jak se slaví adventní čas a svátky vánoční z pohledu evangelické církve. Pak si děti mohly prohlédnout celý kostel a pan farář jim trpělivě zodpovídal jejich zvídavé otázky. Závěrem jsme byli pozváni na dětskou vánoční besídku.

S přáním krásných Vánoc jsme se rozloučili a poděkovali za pozvání a příjemně strávený vánoční čas.

Foto zde.

RSS

Kalendář akcí

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015