Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Projektový den mimo školu POZOR CRASH!!! Nehodu nechceš.

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 28 Listopad 2019.

V úterý 19. listopadu se zúčastnili žáci šestých a osmé třídy projektového dne. Využili jsme finanční podpory v rámci projektu Zvyšování kvality školy a vyrazili s žáky do Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích. Tam měly jednotlivé třídy objednány různé výukové programy. Žáci 6. B se převtělili v mladé vědce a zkoumali děj fotosyntézu. Žáci z 6. A se zapojili do programu Kostky jsou vrženy a osmáci si prozkoumali U 6.

Hlavní gró celého projektového dne však byla interaktivní komentovaná výstava CRASH. Foto zde a zde.

Byla perfektně propracována a své poznatky z ní Vám přednesou samotní žáci.

Projektový den: POZOR CRASH!!! Pád nechceš.

Projekt CRASH byl zaměřen na bezpečnost silničního provozu. Měli jsme animátora, který nás touto interaktivní výstavou provázel. Před každým úsekem byl komiks, kde byl znázorněn příběh podle skutečné události. V průběhu expozic jsme si zkusili náraz v trenažéru v 30km/h rychlosti. Vyzkoušeli jsme si jízdu s brýlemi, které měly představovat pocit člověka, který je pod vlivem omamných látek. Dále jsme si vyzkoušeli život na invalidním vozíku. Nebylo to vůbec jednoduché! Poté jsme viděli rozdíl mezi člověkem oblečeným v reflexních prvcích a člověkem v černém oblečení, jak byli vidět v noci osvětleny autem. Celý projekt se nám moc líbil. Zakončili jsme ho v místnosti, kde byla i rakev. Plni dojmů jsme se vlakem vraceli k domovu.

Radim Petrskovský, David Krutílek, Radim Indrák, Martin Labaj, Jakub Sobotka 6.B

 

CRASH

Dne 19. 11. 2019 jsme se vypravili do Ostravy na výstavu CRASH. Na začátku nás animátor upozornil, že nemáme v prostorách výstavy běhat. Prošli jsme turniketem a začala úžasná výstava o bouračkách, pádech a smrti. Byly tam komiksy o smrtelném zranění, které se opravdu staly. Prošli jsme si různé atrakce, které byly o nevhodném chování. V silničním provozu by se neměly nosit sluchátka. Taky jsme si vyzkoušeli simulátor bouračky ve 30 km/h. Byly tam motokáry s brýlemi, které vyvolávaly představu osoby, která požila alkohol nebo marihuanu. Měli jsme projet dráhu. Byla to sranda a nebylo to vůbec jednoduché. Výlet se nám líbil a těšíme se na další.

Ondřej Blabla, Patrik Holiš, Jan Šebek a Jakub Mizera

ZELENÁ FABRIKA

Dne 19.11. jsme jeli do Ostravy na přehlídku Velkého světa techniky. Měli jsme domluvený výukový program.  Ve vestibulu se nás ujala animátorka Lucka a odvedla nás do laboratoře, kde jsme si povídali o fotosyntéze. Měli jsme za úkol ve spektrometru  najít  pod různými typy světel červenou a modrou barvu. To je barva, při které probíhá fotosyntéza. Poté jsme vyráběli preparáty listů, které jsme sledovali pod mikroskopem. Viděli jsme, jak se osvětlené chloroplasty pohybovaly. Pozorování se nám moc líbilo. Dokonce jsme si pořídili i fotografie do svých mobilů. Na závěr jsme poskládali schéma průběhu fotosyntézy. Celý program nás všechny bavil a dozvěděli jsme se nové informace.

Simona Mročková, Klára Stoklásková, Marcela Urbanová, Adéla Kramolišová, Denisa Horáková

RSS

Kalendář akcí

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015