Školní kolo jízdy zručnosti

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 30 Duben 2019.

V pátek 26. dubna na školním dopravním hřišti všichni žáci školy dokazovali jezdecké umění na svém kole. V jízdě zručnosti mezi různými překážkami udělali nejméně chyb a ve své třídě byli nejlepší tito žáci. Mezi žáky 2. třídy byl absolutně nejlepší a bez trestné minuty Pavel Loučka. Adéla Kulíšková, Emma Turecki a Natálie Urbanová udělaly

2 chyby.

Od třetí třídy byla pravidla přísnější a kromě chyb na překážkách se započítávaly také dotyky země nohou (1 dotyk – bylo podle pravidel 5 trestných minut). Nejlepším třeťákem byl Karel Býma s 5 trestnými minutami a Marťa Mandaliničová s 16. Ve čtvrté třídě excelovala Johanka Bartoňová se 4 a Petr Martiník s 14 minutami. V páté třídě byl nejlepší Patrik Holiš se 3 minutami a jeho sestra Verča s 18 minutami. V šesté třídě celkem 3 žáci udělali pouze 3 chyby. Byla to Laura Mičková, Jakub Kramoliš a Danek Rýdl. V sedmé třídě byli kluci ještě o jeden bod lepší a s pouhými 2 trestnými minutami ty byl Matouš Hruška a Lukáš Mroček. Josef Mičulka z osmé třídy chyboval pouze 1x a byl absolutně nejlepším jezdcem dne. Klárka Heraltová udělala pouze 5 chyb. No a v deváté třídě podala děvčata vyrovnaný výkon a Barča Kyselá, Terka Longinová a Gábina Mičková udělaly pouhé 3 chyby. O bod horší byl nejlepší deváťák Ondra Hrdina.

Na školní kolo navazuje okrskové kolo v Novém Jičíně. V něm soutěží týmy složené ze 2 děvčat a 2 chlapců.

Školu podle věkových kategorií budou reprezentovat Laura Mičková. Johana Bartoňová, Dominik Mičulka a Patrik Holiš v kategorii mladších. Barča Kyselá, Gabriela Mičková, Josef Mičulka a Matouš Hruška za starší. Budeme jim držet palce, aby v testech, jízdě zručnosti i v jízdě na dopravním hřišti udělali co možná nejméně chyb.

Foto zde.

<< Květen 2019 >>