Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Návštěva výstavy: Reformace

Napsal uživatel Pernická Renata - 25 Říjen 2019.

22. září 2019 uplynulo 200 let od otevření a posvěcení Evangelického kostela v Hodslavicích. Žáci 7. třídy využili pozvání p. faráře Lubomíra Červenky a v hodině dějepisu, kde nyní probírají křesťanství, navštívili památku po náročné rekonstrukci.

Dvojice architektů Václav Šuba a Jakub Červenka z pražského ateliéru Objektor dokončili rekonstrukci kostela, který má zcela nový moderní interiér, jemuž dominuje víceúčelové pódium. Nejvýraznějším prvkem rekonstrukce je barevné sladění a jednoduchost interiéru.
I my jsme si celý kostel prohlédli, navíc nám p. Červenka poutavě vyprávěl o výstavě k reformaci, která zde nyni probíhá.
A jak se nám zde líbilo?
Dne 22.10.2019 navštívila 7. třída Evangelický kostel v Hodslavicích. Pan místní farář Červenka nás zde provedl a řekl nám, co je to křesťanství, kdy vznikl kostel, a že je zde výstava.Celé třídě se to líbilo, i paní učitelce. Děkujeme, že si na nás udělal čas. Ondřej Chovanec
Přišli jsme do kostela. Pan farář nám řekl přednášku o křesťanství a o mistru Janu Husovi. Prohlédli jsme si výstavku starých věcí a vrátili se zpět. Přednáška a výstava se nám líbila.  Jan Bartoň
Tisk
PDF

Žákovský parlament

Napsal uživatel Horáková Hana - 11 Říjen 2019.

Volby do Žákovského parlamentu proběhly letos netradičně ve dvou kolech. V prvním kole si žáci zvolili 5 kandidátů ze své třídy a ti pak postoupili do kola školního.  Ve školním kole si žáci vyzkoušeli, jak to vypadá u skutečných voleb. V pondělí 7. října 2019 zasedla volební komise a každý žák od 3. do 9. třídy obdržel volební lístek, vyplnil jej za plentou a vhodil pod dozorem volební komise do volební urny.

A kdo se stal zástupcem Žákovského parlamentu pro rok 2019-2020?

3. A – Nelly Petrskovská, František Hruška

4. A – Kateřina Bartoňová, Jakub Ondřejík

5. A -  Zuzana Hubová, Dora Kudělková

6. A – Jan Velart, Tereza Vahalíková

6. B – Radim Petrskovský, David Krutílek

7. A – Laura Mičková, Dominik Mičulka

8. A – Eliška Kubíčková, Ivana Ježková

9. A – Zuzana Mičulková, Dominika Patková

 

Foto zde.

Tisk
PDF

Kroužky v tomto školním roce

Napsal uživatel Holubová Martina - 16 Září 2019.

Nabídku pro letošní rok najdete zde: 

Tisk
PDF

Mezinárodní úspěch

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 26 Září 2019.

V pátek 20. září se konal již 9. ročník Mezinárodní soutěže dětí v zahradnických znalostech a dovednostech. Naše škola měla již tradičně své zastoupení. Čtyři děvčata z 8. a deváté třídy poměřovaly své estetické cítění v aranžování vazby, v testech znalostí a také v poznávačce semínek a rostlin. Celkem mohlo 48 přihlášených soutěžících získat 40 bodů v každé části soutěže.

No a výsledky?

Ty byly pro naše děvčata moc dobré. Klára Dragonová se umístila na 28. místě, Dominika Patková byla 24., Eliška Kubíčková obsadila 17. příčku a Zuzana Mičulková z deváté třídy obhájila své loňské vítězství. S náskokem 9 bodů všechny soutěžící „převálcovala“ a s celkovým počtem 109 bodů zvítězila. V samostatné soutěži v poznávačce přírodnin byla 3.Tentokrát jsme v Ostravě jen nesoutěžili. Pořadatelé si pro nás připravili doprovodný program. Zaujalo nás Hasičské muzeum a návštěva jednotky hasičů, kteří zodpovídají za pořádek a bezpečnost na železnici. A protože dvě děvčata jsou také hasičky, byly doprovodným programem nadšené.

Já chci jen na závěr děvčatům za vzornou reprezentaci poděkovat a doufat, že tímto vítězstvím jsme nastartovali vlnu dalších úspěchů našich žáků.

Kalendář akcí

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015