Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Výsledky voleb do Školské rady

Napsal uživatel Gabriela Mičková - 20 Září 2017.

Dne 19. 9. 2017 proběhly v době konání plenární schůze SRPŠ a úvodních třídních schůzek volby dvou členů do Školské rady za zákonné zástupce nezletilých žáků.

S mandátem od 1. 10. 2017 se stávají členy Školské rady Jan Bartoň s 39 hlasy a Edita Stoklásková s 31 hlasy.

Dalšími volenými kandidáty byli Filip Bartoň s 19 hlasy, Lenka Fojtíková s 25 hlasy a Žaneta Kudělková také s 25 platnými hlasy. Poslední jmenované skončil mandát 16. 9. 2017 a patří jí poděkování za aktivní členství ve Školské radě.

Tisk
PDF

A ještě písemná zpráva z cyklokurzu...

Napsal uživatel Administrator - 20 Září 2017.

Středa, osm hodin ráno. Tento čas znamenal sraz čtrnácti žáků a dvou učitelů na hřišti za školou. Krátká rozcvička, kontrola brzd a mohlo se vyrazit vstříc koupališti v Příboru. První kilometry patřily novojičínské cyklostezce. Další část cesty vedla kolem vrcholu Puntík a převážně po cyklotrasách, až do cílového stanoviště. Během oběda nás přišlo navštívit několik spolužáku. Po jejich odjezdu byl na středečním programu minigolf, který na nejméně úderů zvládla Eliška Pítrová. V devět večer na nás čekala prohlídka zdejšího hřbitova i s místními průvodci. Den číslo dva byl pro mnohé obtížný, jelikož se jela 55 kilometrová trasa. Ta vedla z Příboru na Skotnici, přes Hukvaldy až do Frýdlantu nad Ostravicí a zpátky přes Tichou do kempu. Na této trase jsme se zastavili ve skanzenu nebo poseděli u restaurace. Po příjezdu na místo byl prostor na vyzkoušení aquazorbingu ve třech různých variantách. Poslední večer přišlo na řadu opékání. Páteční den začal prohlídkou města, konkrétně kostela nebo náměstí. Poslední trasa, ale bohužel vedla domů. Na této cestě, dlouhé téměř 40 kilometrů jsme se projeli po kamenitých trasách se zastávkou u zámku, ale jako na začátku měla poslední slovo cyklostezka, po které to rychle uběhlo i díky velkému tempu paní učitelky Hubeňákové. Na závěr bych chtěl poděkovat za zorganizování této akce paní ředitelce Holubové.

Petr Knápek, žák 9. třídy

Tisk
PDF

Adaptační kurz 5. třídy

Napsal uživatel Kateřina Hubeňáková - 18 Září 2017.

Od 13. do 15. září strávili žáci 5. třídy tři dny na táborové základně v Kletné, kde se zúčastnili adaptačního kurzu pořádaného kopřivnickou agenturou Zaobzor. Pro děti byly připraveny tři dny plné her zaměřené na podporu vzájemné spolupráce a také poznání sebe sama. Děti zachraňovaly zvířata v ekosystémech, ale i lidstvo samo. Při další hře rozhodla o výhře náhoda a další hry dětem potrápily „mozkové závity“. Při pohybových hrách – Lesní golf a Člověče, nezlob se - si děti vyzkoušely svou fyzickou, ale i psychickou zdatnost. Čas určený pro adaptační kurz utíkal velmi rychle a přiblížil se konec a loučení se…

Při společném hodnocení celého kurzu měly děti možnost si vzájemně říci slova chvály, ale i slova kritiky…tato slova dětem ovšem moc nešla, měly pro sebe spíše slova chvály!

…a já jim přeji, aby jim slova chvály a vzájemná spolupráce dlouho vydržela! Smile

Tisk
PDF

Cyklistický kurz 9. třídy

Napsal uživatel Administrator - 18 Září 2017.

Kurz očima žákyň 9. třídy:

Kalendář akcí

<< Prosinec 2017 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Nabídka

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015