Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Projektový den mimo školu POZOR CRASH!!! Nehodu nechceš.

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 28 Listopad 2019.

V úterý 19. listopadu se zúčastnili žáci šestých a osmé třídy projektového dne. Využili jsme finanční podpory v rámci projektu Zvyšování kvality školy a vyrazili s žáky do Velkého světa techniky v Dolních Vítkovicích. Tam měly jednotlivé třídy objednány různé výukové programy. Žáci 6. B se převtělili v mladé vědce a zkoumali děj fotosyntézu. Žáci z 6. A se zapojili do programu Kostky jsou vrženy a osmáci si prozkoumali U 6.

Hlavní gró celého projektového dne však byla interaktivní komentovaná výstava CRASH. Foto zde a zde.

Byla perfektně propracována a své poznatky z ní Vám přednesou samotní žáci.

Projektový den: POZOR CRASH!!! Pád nechceš.

Projekt CRASH byl zaměřen na bezpečnost silničního provozu. Měli jsme animátora, který nás touto interaktivní výstavou provázel. Před každým úsekem byl komiks, kde byl znázorněn příběh podle skutečné události. V průběhu expozic jsme si zkusili náraz v trenažéru v 30km/h rychlosti. Vyzkoušeli jsme si jízdu s brýlemi, které měly představovat pocit člověka, který je pod vlivem omamných látek. Dále jsme si vyzkoušeli život na invalidním vozíku. Nebylo to vůbec jednoduché! Poté jsme viděli rozdíl mezi člověkem oblečeným v reflexních prvcích a člověkem v černém oblečení, jak byli vidět v noci osvětleny autem. Celý projekt se nám moc líbil. Zakončili jsme ho v místnosti, kde byla i rakev. Plni dojmů jsme se vlakem vraceli k domovu.

Radim Petrskovský, David Krutílek, Radim Indrák, Martin Labaj, Jakub Sobotka 6.B

 

CRASH

Dne 19. 11. 2019 jsme se vypravili do Ostravy na výstavu CRASH. Na začátku nás animátor upozornil, že nemáme v prostorách výstavy běhat. Prošli jsme turniketem a začala úžasná výstava o bouračkách, pádech a smrti. Byly tam komiksy o smrtelném zranění, které se opravdu staly. Prošli jsme si různé atrakce, které byly o nevhodném chování. V silničním provozu by se neměly nosit sluchátka. Taky jsme si vyzkoušeli simulátor bouračky ve 30 km/h. Byly tam motokáry s brýlemi, které vyvolávaly představu osoby, která požila alkohol nebo marihuanu. Měli jsme projet dráhu. Byla to sranda a nebylo to vůbec jednoduché. Výlet se nám líbil a těšíme se na další.

Ondřej Blabla, Patrik Holiš, Jan Šebek a Jakub Mizera

ZELENÁ FABRIKA

Dne 19.11. jsme jeli do Ostravy na přehlídku Velkého světa techniky. Měli jsme domluvený výukový program.  Ve vestibulu se nás ujala animátorka Lucka a odvedla nás do laboratoře, kde jsme si povídali o fotosyntéze. Měli jsme za úkol ve spektrometru  najít  pod různými typy světel červenou a modrou barvu. To je barva, při které probíhá fotosyntéza. Poté jsme vyráběli preparáty listů, které jsme sledovali pod mikroskopem. Viděli jsme, jak se osvětlené chloroplasty pohybovaly. Pozorování se nám moc líbilo. Dokonce jsme si pořídili i fotografie do svých mobilů. Na závěr jsme poskládali schéma průběhu fotosyntézy. Celý program nás všechny bavil a dozvěděli jsme se nové informace.

Simona Mročková, Klára Stoklásková, Marcela Urbanová, Adéla Kramolišová, Denisa Horáková

Tisk
PDF

Bubenický workshop ve školní družině

Napsal uživatel Helena Tisovská - 27 Listopad 2019.

Ve středu 20.11.2019 se ve školní družině uskutečnil bubenický workshop pod vedením zkušeného lektora pana Pavla Kubešy. V úvodu workshopu jsme se poutavou formou seznámili s hudebními nástroji a kulturou světadílů z některých oblastí naší země. V další části byly děti rozděleny do dvou skupin, kdy se děti vystřídaly v bubnování. Vyzkoušeli jsme si   základy bubnování, rytmické hry v kruhu a také si zazpívaly africkou píseň.Tento program probudil v dětech základní rytmické cítění a hudbu vůbec. Bubnování, rytmizace a zpěv se rozléhal po celé škole. Strávili jsme zábavné odpoledne.

Foto zde.

Tisk
PDF

Dějepisná exkurze

Napsal uživatel Pavla Pavelková - 27 Listopad 2019.

Dne 19.11.2019 se žáci sedmé a deváté třídy vypravili na dějepisnou exkurzi do Olomouce. Získali tak možnost spatřit místa, která znali z hodin dějepisu a literatury. Po příjezdu do Olomouce odjela sedmá třída do Arcidiecézního muzea, cílem deváté třídy bylo Muzeum umění. Arcidiecézní muzeum umožnilo sedmákům poznat na vlastní oči nejstarší umělecký stavební sloh - Zdíkův románský palác. Devátá třída si prohlédla výstavu fotografií, nazvanou „prostě“ 1989, doprovázenou vyprávěním jednoho z fotografů, pana Petra Zatloukala.

Obě třídy se opět setkaly a následovala procházka historickým centrem města. V poledne se žáci vydali občerstvit do Šantovky. Pak je čekalo odpoledne plné dojmů a zážitků. Navštívili tamní Pevnost poznání, interaktivní muzeum vědy Univerzity Palackého. Ve čtyřech expozicích si každý našel něco zajímavého. Domů se žáci vraceli možná trochu unavení, ale spokojení.

Tisk
PDF

Turnaj ve florbalu

Napsal uživatel Viktor Petrskovský - 19 Listopad 2019.

V úterý 5.11. 2019 se uskutečnil v naší škole turnaj ve florbalu pro žáky druhého stupně. Do turnaje se přihlásilo osm družstev. Hrálo se na dvě skupiny a z každé skupiny postoupily dva nejlepší týmy do užšího finále, kde se už bojovalo o „medaile“. A zde jsou výsledky:

  1. místo: Řezníci (9. tř.)
  2. místo: Black Panthers (7. tř.)
  3. místo: Baryci (7. tř.)
  4. místo: Snipeři (7. tř.)
  5. místo: Broučci (8. tř.)
  6. místo: Let’s make it! (6. tř.)
  7. místo: Pepíci (8. tř.)
  8. místo: Baletky (6. tř.)

Celý turnaj probíhal v dobré náladě, všichni si s radostí zahráli, a proto byli také za svou předvedenou hru odměněni.

Adam Churavý, 9. třída

Kalendář akcí

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015