Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Až do školní družiny přijelo za dětmi mobilní planetárium

Napsal uživatel Petra Pavlíková - 06 Leden 2020.

Ve středu 11. 12. 2019 nás navštívilo ostravské mobilní planetárium. Děti měly možnost navštívit Vesmír a díky zábavnému programu se dozvěděly zajímavosti v oblasti astronomie. Děti prožily pohádku „Se zvířátky o vesmíru“, při které se staly kosmonauty a cestovaly vesmírem. Dále se dozvěděly, jak vypadají planety Sluneční soustavy a jaká je vzdálenost Slunce od Země. Ve druhé části programu jsme se dozvěděli vznik Betlémské hvězdy za kterou putovali Tři králové do Betléma k narozenému Ježíškovi. Astronomické souvislosti Vánoc s betlémskou hvězdou všechny zúčastněné zajímala. O tom, že hvězdy a vánoční svátky mají mnoho společného, nikdo nepochybuje. A proto naše putování mělo pokračování.  Tentokrát vedla naše cesta do evangelické farnosti. Děti se pod vedením pana faráře Červenky dozvěděly, jak se slaví adventní čas a svátky vánoční z pohledu evangelické církve. Pak si děti mohly prohlédnout celý kostel a pan farář jim trpělivě zodpovídal jejich zvídavé otázky. Závěrem jsme byli pozváni na dětskou vánoční besídku.

S přáním krásných Vánoc jsme se rozloučili a poděkovali za pozvání a příjemně strávený vánoční čas.

Foto zde.

Tisk
PDF

Návštěva kuželny

Napsal uživatel Petra Pavlíková, Helena Tisovská - 06 Leden 2020.

V pátek 20. 12. navštívily děti školní družiny kuželnu v Hodslavicích. Paní Bartončíková seznámila děti se základy bezpečnosti při hře a pravidly hry.  Děti se rozdělily do dvou družstev a vzájemné zápolení mohlo začít. Při hře nechyběla vzájemná soutěživost a nadšení ze hry. I když děti mezi sebou soupeřily, hru si pořádně užily.
Dětem se odpoledne strávené při kuželkách moc líbilo.  Děkujeme manželům Bartončíkovým za příjemně strávený předvánoční čas.

Tisk
PDF

PF 2020

Napsal uživatel Administrator - 27 Prosinec 2019.

Tisk
PDF

Vánoční kouzlo na Žerotínském zámku

Napsal uživatel Helena Tisovská - 19 Prosinec 2019.

V úterý 10.12.2019 děti školní družiny zakusily společně s paní vychovatelkou vánoční atmosféru na Žerotínském zámku v Novém Jičíně. V rámci programu si děti vyslechly vyprávění o Vánocích našich prarodičů, lidových zvycích a tradici stavění betlémů. Nazdobily si skleněnou baňku, vyrobily vánoční přáníčko a zazpívaly koledy v doprovodu harmoniky. V zámecké kuchyni si upekly cukroví, utloukly máslo jak naši předkové doma stloukali v dřevěné máselnici máslo ze smetany. Program byl zajímavý a poučný, těšíme se na další návštěvu na zámku.

Foto  zde.

Kalendář akcí

<< Březen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015