Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Návštěva obecního úřadu

Napsal uživatel Pernická Renata - 22 Březen 2019.

 

V pondělí 18. 3. 2019  jsme měli možnost navštívit v rámci učiva Výchovy k občanství Obecní úřad v Hodslavicích, kde jsme měli domluvenou besedu s paní starostkou Mgr. Pavlou Adamcovou. Všichni šestˇáci se na úřad moc těšili, chtěli se podívat na místo, kam chodí vyřizovat různé záležitosti  jejich rodiče.
Tímto děkujeme paní starostce a panu místostarostovi, že nám umožnili návštěvu obecního úřadu a věnovali nám svůj čas. CO VŠECHNO JSME VIDĚLI A JAK SE NÁM TAM LÍBILO?
Paní starostka a pan místostarosta nám ukázali svá pracovní místa, obřadní síň a zbytek úřadu. Vyprávění paní starostky se nám moc líbilo, musíme si to někdy zopakovat.
Laura Mičková

V kanceláři p. starostky jsme shlédli plány na novou kanalizaci v obci, která by měla začít již tento měsíc. Viděli jsme mapu katastru naší obce. Poté jsme se přesunuli do obřadní síně, kde jsme si mohli zahrát na skutečnou svatbu. Nikdo však  o ní zatím neměl zájem a tak jsme začali pokládat p. starostce připravené otázky. Za odměnu jsme dostali bonbónky a poté pokračovali v prohlídce úřadu do přízemí. Tam nás nejvíce zaujaly trezory. V  menším jsme našli.... razítka a ve větším jen nějaké dokumenty. Návštěvu jsme si moc užili a rádi bychom se zde zase někdy podívali.
Hana Martinková, Veronika Bartoňová
Foto zde.

 

Tisk
PDF

Noc s Andersenem 2019

Napsal uživatel Holubová Martina - 04 Březen 2019.

Je nám to moc líto, ale vzhledem k obrovskému zájmu musíme od dnešního dne příjem přihlášek ukončit. 14.3.2019, M. Holubová.

 

 

Akce, které se účastní přes 1000 knihoven, škol a domů dětí, které se přes noc změní v pohádkové a fantastické světy určené jen dětem. Děti mohou jednou za rok v knihovnách noc plnou tajemství, her a zábavy.

Noc s Andersenem je jednou z akcí, kterou české knihovny svádí v konkurenci populárnějších médií boj o zájem dětí a dětské čtenářství. Všichni víme, že dnešní způsob života dětské četbě příliš nepřeje - knihy soupeří s mnoha akčními lákadly od bezduchého vysedání před televizní obrazovkou k počítačový hrám. Tento stav kritizuje široká veřejnost, nám všem se zdá, že dnešní děti nečtou. Bylo provedeno mnoho výzkumů dětského čtenářství s alarmujícími výsledky, ale jen málokterý z nich radí, jak ze začarovaného kruhu ven...

Tisk
PDF

Zeměpisná olympiáda

Napsal uživatel Alena Palacká - 01 Březen 2019.

Ve středu 20. února nás naši žáci úspěšně reprezentovali v okresním kole zeměpisné olympiády. V první desítce (z celkového počtu 23 účastníků) se umístil v kategorii A (6. třída) Dominik Mičulka (na 7. místě) a v kategorii B (7. třída) David Novotný (na 6. místě). V kategorii C (8. a 9. třída) skončila Zuzka Mičulková z 30-ti účastníků na 22. místě. Blahopřejeme.

Tisk
PDF

Mobilní planetárium v naší škole

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 23 Únor 2019.

Ve čtvrtek 21. února se prostor školní tělocvičny proměnil v unikátní prostor. Paní Hermannová k nám dorazila se speciální nafukovací kopulí s Mobilním planetáriem. Třídy se střídaly, aby zhlédly různé promítané filmy. První až třetí třída se seznamovala s trpaslíčky, kteří je pohádkovým vyprávěním provázeli nekonečným vesmírem. Na kopuli sledovali

Kalendář akcí

<< Květen 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015