Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Náboj junior, 22. 11. 2019

Napsal uživatel Holubová Martina - 05 Prosinec 2019.

Náboj Junior je soutěž pro čtyřčlenné týmy žáků druhého stupně základní školy a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Celá soutěž trvá 120 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh. V Náboji nejde o bezhlavou aplikaci již nabytých vědomostí. Úlohy vyžadují jistou dávku invence a důvtipu. Naše jediné chlapecké družstvo ve složení Patrik Drda, Vojtěch Martinek, Josef Mičulka, Lukáš Novák obsadilo ve Frýdlantě nad Ostravicí 21. místo z 34 soutěžících, v mezinárodním srovnání 607. místo z 905 zúčastněných týmů.

Děkuji hochům za reprezentaci.

Tisk
PDF

ŠKOLNÍ KOLO ŠACHOVÉHO TURNAJE

Napsal uživatel Eva Hegarová - 29 Listopad 2019.

V pátek 21. a v pondělí 25. listopadu si 13 žáků naší školy zahrálo turnaj v šachu. V mladší kategorii (1. – 5. třída) se na 1. místě umístil Robin Kašpárek ze 3. třídy, na 2. místě  skončil Leon Zátopek z 2. třídy a 3. místo získal Pert Martiník z 5. třídy. Starší kategorii (6. – 9. třída) vyhrál Josef Hutyra, jako druhý skončil Jan Bartoň (oba ze 7. třídy) a za ním Ondřej Novotný ze 6. třídy. Všichni tito žáci budou naši školu reprezentovat v okresním kole 11. prosince v Mořkově. Přejeme jim mnoho úspěchů. Foto zde.

Tisk
PDF

Biblická olympiáda

Napsal uživatel Pernická Renata - 29 Listopad 2019.

 

V úterý 26. listopadu proběhlo v Kopřivnici okresní kolo vědomostní soutěže Bible a my. Z jedenácti škol zde přijelo 64 žáků. Soutěžilo se ve čtyřech věkových kategoriích formou testových otázek, které vytříbily po šesti finalistech v každé kategorii. Následovalo veřejné finále, kde soutěžící odpovídali před publikem.
Naši školu reprezentovali tito žáci: Dora Kudělková (5. tř.), Dominik Mičulka (7. tř. ), Zuzana Mičulková  a Josef Mičulka (9. tř.). Do ústředního kola, které se uskuteční 20. března v Olomouci, postupuje vítězka z naší školy Dorka Kudělková.
Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, Dorce blahopřejeme k 1. místu a přejeme  jí hodně štěstí v celostátním kole. 

Tisk
PDF

1. prosinec - Světový den boje proti AIDS a prevence v naší škole

Napsal uživatel Kulíšková Alena - 28 Listopad 2019.

Světový den boje proti AIDS byl vyhlášen v roce 1988 Světovou zdravotnickou organizací. Jedná se o celosvětově významný den, jež slouží k osvětě o smrtelné nemoci AIDS, k povzbuzení boje proti ní a viru HIV a v neposlední řadě k uctění památky jeho obětí.

Naši žáci se učí v předmětu Výchova ke zdraví nejen o této nemoci, ale o všech pohlavně přenosných chorobách, o způsobu přenosu, možnostech prevence.

Do hodin zařazuji výukový film Mezi nimi. Popisuje situace, do kterých se může dostat každý mladý člověk. Ukazuje, jak lehce člověk ztratí své kamarády, či naopak pozná přítele v nouzi. Odkrývá pocity hlavních hrdinů, ale také jejich rodičů, okolí. Řeší první lásky, vztahy rodičů a dětí, nepravdy o sexuálním životě, následky neuváženého sexuálního chování…

Hlavními postavami jsou Marek, Monika a Simona. Marek prožívá svůj první milostný vztah se Simonou. Ten však trvá do chvíle, kdy zahlédne svou přítelkyni v choulostivé situaci s jiným klukem. Za čas Markovi vstoupí do života Monika. Marek získává pocit, že našel tu pravou. Monika je stále více přesvědčená o tom, že Marek je ten pravý, jenže Marek zjistí, že je HIV pozitivní, nakazil se od Simony…

Po zhlédnutí filmu jsme

Kalendář akcí

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015