Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého

Hodslavice

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého je škola s bohatou minulostí, aktivní současností a spokojenými dětmi.

Tisk
PDF

Mc Donald´s Cup mladší žáci

Napsal uživatel Gabriela Mičková - 14 Květen 2018.

Ve středu 9. května odehráli mladší žáci na fotbalovém hřišti v Novém Jičíně v rámci Mc Donald´s Cupu 3 zápasy s družstvy škol Komenského a Jubilejní z Nového Jičína a týmem z Příbora. Po prvním prohraném zápase se klukům ještě podařilo zvítězit, třetí souboj už ale prohráli a umístili se na 3. místě. Výborné fotbalové výkony podali nejmladší prvňáci – Pavel Schneider, Filip Bartoň a úspěšný byl Matěj Fertalˇs největším počtem vstřelených branek. Družstvo hrálo ve složení Filip Bartoň /1. třída/, Pavel Schneider, Robin Kašpárek, Pavel Loučka, Kryštof Večerek, David Chovanec, Filip Bartoň /3. třída /, Matěj Fertalˇ, Adam Kudělka a Matěj Kratochvíl.

Foto zde.

Tisk
PDF

Soutěž ve sběru starého papíru

Napsal uživatel Horáková Hana - 02 Květen 2018.

Tak máme za sebou další z tradičních sběrů starého papíru. A opět byl velmi úspěšný! V jarní soutěži ve sběru starého papíru jsme nasbírali celkem 9 215 kg této druhotné suroviny, což je v průměru cca 54, 2 kg na každého žáka školy a zcela tak naplnili dva kontejnery.

Nejúspěšnějšími třídami byly:

1. místo

žáci 3. třídy (průměrně 99,2 kg na žáka)  - třídní uč. Mgr. Gabriela Kmentová

2. místo

žáci 2. třídy (průměrně 75, 3 kg na žáka) – třídní uč. Mgr. Eva Hegarová

3. místo

žáci 6. třídy (průměrně 69,2 kg na žáka) – třídní uč. Mgr. Radka Ondřejíková

A jaké ocenění na žáky čekalo? Vítězové obdrželi dárkový poukaz na odběr pizz pro celou třídu a na ostatní čekala sladká odměna.

Všem vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme. Největší dík patří všem rodinným příslušníkům našich dětí - maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům apod., bez jejichž pomoci bychom takové množství papíru nenasbírali.

Tisk
PDF

Finský sbor VANAJAN YOUTH CHOIR na naší škole

Napsal uživatel Pernická Renata - 30 Duben 2018.

Z finské Hämeenlinny k nám do školy zavítal smíšený sbor Vox Vanajan, který je partnerským sborem Puellae et Pueri z Nového Jičína. V programu zazněla nejen severská hudba, ale také vokální skladba  Vanajanu.

Sbormistr Vanajanu - pan Ismo Sävimäki - pro žáky 8. a 9. třídy připravil v anglickém jazyce velice zajímavou besedu. Setkání s Finy bylo pro naše žáky  jedinečným zážitkem, kde kromě nádherné hudby slyšeli i jiné evropské jazyky, především však angličtinu...... Věříme, že komunikace v anglickém jazyce motivuje naše žáky k dalšímu studiu cizích jazyků.

Děkujeme a celému sboru přejeme šťastnou cestu do Finska!

Foto zde.

Tisk
PDF

Zápis do 1. třídy

Napsal uživatel Martina Holubová, Hana Horáková - 30 Duben 2018.

Minulý týden proběh zápis do 1. třídy...Moc se nové prvňáčky těšímeSmile.

Kalendář akcí

<< Září 2018 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
13141516
1719202223
2627282930

Nabídka

Fotogalerie

Možnosti

Kontakt

Základní škola a Mateřská škola Františka Palackého Hodslavice, příspěvková organizace

Hodslavice 300

74271 Hodslavice

IČO 70646015